Spread the love

Oddłużanie- czy jest takie straszne?

Na czym polega oddłużanie i czy masz się czego obawiać na drodze oddłużenia.

Na czym polega oddłużanie i czy masz się czego obawiać na drodze oddłużenia.

 

W dzisiejszych czasach jest bardzo łatwo otrzymać pozytywną odpowiedź na złożony wniosek kredytowy. Prawo jest tak skonstruowane, że nawet Parabanki czy też tzw. „Chwilówki” chętnie pożyczają pieniądze, niejednokrotnie na lichwiarskich warunkach.

Czy to jest dla nas dobre?

Sami nie mamy świadomości na temat finansów, nie szkolimy się co zrobić, aby pomnażać pieniądze, nie mamy wiedzy gdzie lokować swoje dochody, tak aby był z tego sensowny zysk.

Ludzie, którzy maja taką świadomość często biorą pożyczki i dzięki temu szybko osiągają fajne rezultaty podczas prowadzenia własnej działalności.

Niestety większość społeczeństwa nie ma wiedzy finansowej i nie szuka jej, ponieważ myśli, iż nie jest im potrzebna.

Biorą pożyczki bo myślą, że to rozwiąże ich problemy, a tak naprawdę pogrąża ich coraz bardziej. Wiem co mówię, ponieważ sam zrobiłem to samo i nie za bardzo wiedziałem jak sobie z tym poradzić.

Wiedzy finansowej szukamy dopiero, jak już jest odrobinę za późno, jak już popadamy w takie tarapaty, że boimy się podjąć kolejną decyzję, która ma wpływ na nasze finanse.

Często mamy już komornika na karku, lub innych wierzycieli, a oprocentowanie jest tak wysokie, że zabiera nam ponad  50% naszych dochodów. Popadamy w tzw. Spiralę zadłużenia, tracimy kontrolę nad naszymi finansami i to wtedy sięgamy dopiero po poradę.

Tak, też było u mnie.

Kilka kredytów, źle podjęte decyzje, zdrowie oraz kilka innych sytuacji przyczynowo skutkowych, które miały wpływ na moją sytuację i już byłem w ciemnej d……….

Wtedy zacząłem szukać informacji w sieci  i wpisywałem  w wyszukiwarce google hasła:

„Jak wyjść z długów”
„Czym jest oddłużanie”
„Upadłość konsumencka”
„Jak poukładać finanse domowe” itd.

Mnóstwo artykułów, jeszcze więcej szkoleń, aż trafiłem na pomoc.

Dziś już moja wiedza i działania wyglądają inaczej, ale wiem jak mi było ciężko, kiedy nie mogłem nocami spać spokojnie.

Wiem tylko jedno:

„Dług to nie koniec świata”

Sprawy te można sobie poukładać w wewnątrz , czyli w głowie, jak i na zewnątrz, czyli w gospodarstwie domowym.

Przede wszystkim musimy zrozumieć czym jest oddłużanie.

Wiele osób myśli, że oddłużanie to nie spłacanie i anulowanie długu. Nic bardziej mylnego.

Oddłużanie to nie pomoc materialna w spłacie długów, a doradztwo specjalistów, które pozwala  na poukładanie sobie spraw finansowych.

Na rynku jest wiele firm specjalizujących się w tego typu sprawach jak oddłużanie czy upadłości zarówno gospodarczej  jak i konsumenckiej.

Musimy być przy tym jednak czujni, ponieważ jest tez wielu oszustów na rynku. Najbezpieczniej kiedy korzystamy z pomocy Kancelarii Prawnej, wśród osób, które mają szerokie rozeznanie w tej dziedzinie.

Podchodzą oni zazwyczaj do sprawy bardzo poważnie i kompleksowo potrafią obsłużyć i poprowadzić klienta krok po kroku do momentu „wyjścia na prostą”.

Główne czynności przy oddłużeniach to kontakt z komornikiem lub firmami windykacyjnymi, negocjacje z wierzycielami, przebudowa zobowiązań, czyli rozłożenie na mniejsze raty.

Pomoc w  zaciągnięciu kolejnych pożyczek na spłatę innych, doradztwo w kontaktach z wierzycielami, pomoc w formalnościach upadłości gospodarczej jak i konsumenckiej.

Czy jest się czego bać?

Na co zwrócić uwagę i co zrobić, aby zmniejszyć ryzyko?

Tak, możemy się obawiać firm, które nie mają praktyki w tym co robią, lub zatrudniają ludzi nie mających niejednokrotnie pojęcia o prawie i finansach.

Co musisz zrobić?

Sprawdzać firmy które się zajmują tym i szukać opinii na ich temat. Nie podejmuj pochopnej decyzji na temat współpracy z firmą. Zadawaj dużo takich pytań jak np:

Ile mają spraw za sobą?

Jaka jest skuteczność  firmy?

Ile są na rynku?

Jakie jest ryzyko?

Oczywiście firmy oddłużeniowe i kancelarie prawne nie są darmowe. Niemniej potrafią tak poukładać nam zadłużenie, że mamy jeden skonsolidowany kredyt, z mniejszą ratą i niższym oprocentowaniem.

Są też inne wyjścia z długów…

wiele łatwiejsze i przyjemniejsze, ale trzeba zrozumieć jak można ułożyć finanse, aby nam żyło się łatwiej i przyjemniej.

Tu jednak z każdą osobą współpracuje się i układa najlepszą drogę do wyjścia z długów indywidualnie.

Każda sprawa jest inna i nie można generalizować.

Cena jest zależna od skomplikowania sprawy, czy to jest oddłużenie i czy upadłość. Zdarza się że firmy zgadzają się na rozłożenie zobowiązania na raty, lub pracują na zasadzie Win-Win.

Czy się to będzie opłacać?

Niestety musisz sobie to sam przekalkulować, czy masz wiedzę, ile to ci zajmie i ile możesz stracić lub zyskać zaczynając współprace firmą oddłużeniową, ponieważ może się okazać , że ta współpraca to strzał w 10.

 

Ja osobiście skorzystałem z pomocy fachowców i do dzisiaj korzystam, ponieważ moja świadomość finansowa poszybowała w górę, pozbyłem się nie przespanych nocy, potrafię bardziej zarządzać swoimi finansami a co za tym idzie, całe ,moje życie się zmienia.

Zachęcam Cię do udostępnienia tego posta, ponieważ może on pomóc komuś w twoim otoczeniu.

Sam kiedyś szukałem takiej pomocy….

Polub mój fanpage, dodaj blog do ulubionych, ponieważ znajdziesz tu w przyszłości wiele wskazówek i porad na temat oddłużeń, upadłości i nie tylko.

Zapraszam też na grupę, abyś nie przegapił kolejnego wpisu.

Comments

comments