Spread the love

Od czego zacząć rozwój osobisty, aby systematycznie pokonywać kolejne stopnie samorozwoju.

Zacznijmy od tego czym jest rozwój osobisty?

Rozmawiając z  ludźmi podczas sesji czy szkoleń, podpytuje od czego zaczęła się przygoda z rozwojem osobistym i co pod ta nazwą rozumieją?

Każdy z nich to inna historia, każdy zaczął w inny sposób, każdy ma inna regułę , ale wszyscy chcą być lepszymi ludźmi, którzy spełniają swoje marzenia.

Rozwój osobisty jest dla mnie świadomym podejściem i pracą nad własnym życiem, nieustanną wyprawą w głąb siebie. Poszukiwaniem przekonań, które blokują nas przed spełnionym życiem, wprowadzaniem w życie pewnych zasad które pomagają nam systematycznie zmieniać swoje podejście do życia tak, aby właśnie świadomie kreować swoją przyszłość.

Na czym polega rozwój osobisty?

Człowiek ma w sobie pełno złych przekonań, nabytych nieświadomie w przeszłości, na których też nieświadomie opiera swoje decyzje życiowe.

Jako dziecko  do ok. 6 roku życia nie mamy żadnych przekonań. Chodzimy nago gdzie chcemy, krzyczymy, płaczemy i nie przejmujemy się tym co ktoś inny o nas myśli lub powie.

Dopiero wkraczając w edukację zamiast rozwijać nasze osobiste możliwości i pasje, często są one sukcesywnie blokowane i karcone. Bardzo często jesteśmy wyśmiewani przed grupą ludzi, do takiego stopnia, że w dorosłym życiu boimy się występować przed publicznością. Ponoć ludzie boją się czasami bardziej wystąpień niż śmierci.

Skąd biorą się przekonania?

Na nasze zachowania są nakładane ramy przez rodziców, nauczycieli czy inne autorytety, które napotykamy na własnej drodze. Nie zawsze są one dobre i pomagają nam osiągać spełnione życie. Jednak nie możemy być źli na nauczycieli czy rodziców ponieważ robią to nieświadomie, tak samo jak robili ich rodzicie czy inne autorytety życiowe. Często nazywamy to pamięcią pokoleniową, która przekazywana jest od pra, pra ,pra dziadków. Na pewno słyszałeś, że z domu wynosimy to jak się zachowujemy i jakimi jesteśmy ludźmi. Wiele cech jest pozytywnych i wspierających nas w rozwoju, jednak niestety trzeba przyznać, że wśród nich są takie które nas nie wspierają. Często przekazywane na nas z miłości i obawą przed światem „zewnętrznym”.

Jak zmienić nasze blokady i przekonania blokujące na wspierające?

Zawsze powtarzam, że wszystko zaczyna się od świadomości. Musisz zdać sobie sprawę z tego co Cię blokuję przed działaniem, odkryć wszelkie złe przekonania. Musisz chcieć się zmienić i być gotowym na daleką podróż. Nie jestem w stanie opisać tego w jednym artykule ponieważ na rozwój osobisty składa się wiele narzędzi, które stosując regularnie zmieniają nasze życie poprzez przeprogramowanie podświadomości.

Wielu ludzi mówi, że się rozwija , jednak z moich obserwacji wynika, że wielu poznaje narzędzia, ale ich nie stosuje. Nie wystarczy uprawiać tzw. „szafologię”, ale zdobytą wiedzę trzeba od razu wprowadzać w życie tak, aby zauważyć postęp. Od tego zależy nasza automotywacja i rezultaty.

Regularnie słyszę:

Ja znam, ja wszystko wiem…..

Ale do cholery, dlaczego  nie stosujesz?

Tutaj odzywa się strefa komfortu i to, że ludzie boją się zmian. Lepiej i wygodniej nam żyć tak jak do tej pory. Wolimy się usprawiedliwiać, a winę za to jak wygląda nasze życie przerzucać na polityków, kraj w którym żyjemy, pracodawcę i innych…

Od czego zacząć rozwój osobisty?

Zabrzmi to dosyć banalnie, ponieważ trzeba zacząć od świadomej decyzji, iż chce się zmienić życie i poświecić na to czas i niejednokrotnie pieniądze. Jednak w dłuższej perspektywie wszystko wraca do Ciebie z odsetkami. Wielu mówi o tym jak bardzo chcą zmienić życie, ale nic z tym nie robią. Chcą zmienić życie, ale sami nie są gotowi na to ,aby się zmienić.

Musisz wiedzieć, że masz największą moc i wartość jaką sobie możesz wymarzyć…

Masz Wolną wole

Nikt i nic nie może Ci niczego zabronić. Jesteś Panem własnego życia.

Zachęcam Cię też, abyś był świadomym kreatorem i reżyserem swojej przyszłości, mającym cel i plan jak go zdobyć.

Rozwój osobisty nie jest łatwą drogą, ale wartą do poruszania się nią w własnym życiu. Przede wszystkim jest drogą emocjonującą z wieloma przygodami, podczas których poznajemy wielu wspaniałych ludzi.

Czy Warto?

Na to pytanie musisz sobie sam odpowiedzieć czy chcesz mieć takie życie jak do tej pory…spokojne gdzie nic wielkiego się nie dzieje, ale też nic wielkiego nie osiągasz?

Czy lepiej mieć życie pełne przygód, pracy nad sobą, która wprowadza Twoje życie na wyższy poziom.

Comments

comments