Spread the love

Czy twoje Po Co i Dlaczego ma wpływ na Twój rozwój?

 

 

 

Czy nie jest tak, że kiedy nie masz mocnej motywacji do pracy to i twoje rezultaty nie są zadowalające?

Zaczynając ten biznes nie wiedziałem nic o tym jak funkcjonuje Network Marketing i jak mam pracować aby mieć zadowalające rezultaty. Przeczytałem sporo książek na ten temat, dostałem wiele wskazówek od partnerów biznesowych, czytałem Blogi, na których networkerzy pisali o swoich doświadczeniach. Oglądałem szkolenia online jak i offline, po prostu korzystałem z wszelkiej dostępnej wiedzy i zgłebiałem się w tajnikach marketingu sieciowego, aby działać efektywniej.

Wiedziałem, że muszę sobie ustalić moje PO CO i DLACZEGO, ale nie wiedziałem jakie to dla mnie istotne.

Powiem wam, że nie było to trudne, aby znaleźć swoją motywację do działania, bo mam wspaniałą rodzinę którą kocham nad życie. Piękną i mądrą żonę ,która zawsze mnie wspiera oraz troje wspaniałych dzieciaków.

I tak oto już na samym początku wiedziałem po co i dlaczego chcę zrobić biznes w Network Marketingu ,a bynajmniej tak mi się wydawało.

Po prostu rodzina jest dla mnie najważniejsza, ale nie miałem pojęcia, jak bardzo jest waży cel, właśnie z nią związany.

Dziś po pewnym czasie wiem ,że nasze PO CO i DLACZEGO musi być takie, o którym jak rano pomyślisz dostajesz solidną dawkę energii i od razu zabierasz się do działania. Większość ludzi stawiając sobie cel ,myśli o pieniądzach, o wartościach materialnych, nowym samochodzie, mieszkaniu czy też domu lub wcześniejszej spłacie kredytu. Sam tak  myślałem  i wiem, że to też cel, ale traktuję go teraz jak kolejny krok w dążeniu do kolejnego celu, jako potwierdzenie, że jestem na dobrej drodze.

Możesz odnaleźć w sobie cel życiowy, zdając sobie coraz głębsze pytania. Brzmi trochę dziwnie, ale pomyśl teraz nad tym i zadaj sobie pytanie:

“Co jest twoim życiowym celem? ”

Kiedy np. odpowiesz sobie na pytanie- zadaj kolejne:

“Jakie korzyści będę z tego miał ? ”

Zadając takie pytania, zaczniesz odpowiadać sam sobie na to dlaczego chcesz to robić i dlaczego warto. W ten sposób uda Ci się dotrzeć do życiowego PO CO, które poprowadzi Cię dalszą drogą twojego rozwoju.

Pewnej nocy  rozmyślałem o tym co jest moim celem, co tak naprawdę chciałbym zrobić w życiu…Zajęło mi to kilka godzin, ale kiedy uświadomiłem sobie czego oczekuję sam od siebie i co chce w życiu robić,aby się spełnić zawodowo oraz prywatnie,dostałem olśnienia. Powiem Ci, że kiedy odkryłem mój prawdziwy cel, od razu uśmiechnąłem się i ustalałem po kolei co będę w tym kierunku robił. Postanowiłem, że zapiszę swój cel i będę na niego patrzył codziennie, a conajmniej kilka razy w tygodniu. Powiem Ci, że za każdym razem kiedy czytam o moim Po Co to  dostaję mega dawki adrenaliny, chęci  do działania. Nie umiem doczekać się kolejnego dnia, kolejnego kroku, który mnie przybliża do Celu.

Kiedy przychodzi słabszy dzień, też wracam do mojego PO CO, który mam wpisany na mapie marzeń. Pozwala nabrać mi to sił i motywacji do dalszego działania. Dziś widzę, że w biznesie oraz rozwoju osobistym, ustalenie swojego PO CO i DLACZEGO jest kluczowe. Każdy, nawet najmniejszy cel zapisany na kartce, jest kodowany w naszej podświadomości. Ta zaś pracuje tak, aby ten cel osiągnąć.

Ustalony przez nas cel, musi towarzyszyć Tobie codziennie, ma  być wizją do którego będziesz dążył małymi krokami…Mając go, będziesz doskonale wiedział, czy idziesz dobrą drogą, czy zbaczasz z kursu. Kiedy przyjdą ciężkie chwile, znajomi będą się śmiali z tego co robisz ,będą Ci doradzać abyś dał sobie spokój z tym, lub będą mówić ,że wstąpiłeś do sekty, TWÓJ CEL pozwoli Ci przetrwać te wszystkie ciężkie chwile.

Życzę Tobie, abyś znalazł swoje PO CO, które będzie częścią Ciebie w twoim biznesie i każdym innym projekcie, który będziesz podejmował w przyszłości. Będzie ono Twoim motorem napędowym w codziennych działaniach  ku spłenieniu marzeń.

 

Comments

comments